Falstart na inaugurację

• autor: rezerwyopolaninII, 2012-08-18 20:00

Tęcza Rolplast II Bełżyce - MKS OPOLANIN II OPOLE LUBELSKIE 3-1 (1-1)
Bramkę dla naszego zespołu zdobył Paweł Sak.

Nie tak wyobrażaliśmy sobie inaugurację naszego zespołu w lubelskiej "B" klasie. Coprawda wiedzieliśmy, że Tęcza to mocny zespół, ale mimo wszystko każdy miał nadzieję na korzystny wynik.

Początek meczu był dobry w wykonaniu Opolanina, aktywni na bokach byli Kucharczyk i Wilga. Pewnie w obronie grali Komsa i Rożek, którzy stanowili zaporę nie do przejścia odpowiednio na prawej i lewej stronie boiska. Także stoperzy (Plis, Polański) znakomicie się uzupełniali. Nasi zawodnicy mądrze rozgrywali akcje i w 12 minucie zdobyli pierwszą bramkę. Znakomicie piłke na prawej stronie przejął Wilga, który popędził prawą stroną boiska i zagrał do Cięszczyka. Ten odegrał na 16 m do Saka, który pewnym strzałem w długi róg pokonał bramkarza gospodarzy zdobywając historyczną pierwszą bramkę dla Opolanina II w "B" klasie. Tęcza nie kwapiła się do ataków, ich akcje kończyły się w środkowej strefie boiska, gdzie bardzo dobrze grał kapitan zespołu Opolanina - Michał Madej. W 17 minucie w znakomitej sytuacji po podaniu Wilgi znalazł się Sak, jednak w ostatniej chwili piłkę niemalże z linii bramkowej wybił obrońca Tęczy. Trzy minuty później sam na sam z bramkarzem znalazł się Cięszczyk, jednak bramkarz gospodarzy wyszedł zwycięsko z tego pojedynku. W 27 minucie gospodarze wyrównali - złe wybicie Polańskiego skończyło się faulem Adamczyka na napastniku z Bełżyc i sędzia odgwizdał rzut karny. Zawodnik Tęczy zmylił bramkarza i wyrównał stan spotkania. Do końca połowy nic ciekawego na boisku się już nie wydarzyło.

Drugą połowę lepiej zaczęli goście - prawym skrzydłem urwał się Wilga i zagrał do Sebka Tęczy, którego w ostatniej chwili ubiegł obrońca. Chwilę później Rożek znakomicie wypatrzył Saka, jednak jego podanie okazało się zbyt mocne i piłka znalazła się w rękach bramkarza. W 60 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie - ponownie złe wybicie Polańskiego i zawodnik gospodarzy uderzył w krótki róg bramki Adamczyka. 2-1 dla Tęczy.  Nasi zawodnicy długo nie mieli pomysłu na grę. Aż do 69 minuty, gdy prostopadłe podanie od Wilgi otrzymał Cięszczyk i wychodząc sam na sam z bramkarzem został sfaulowany w polu karnym przez obrońcę z Bełżyc. Wszyscy myśleli, że będzie rzut karny i gospodarze będą grali w osłabieniu. Jednak sędzia odsunął piłkę 4m za pole karne i odgwizdał rzut wolny. A zawodnik gospodarzy nie otrzymał nawet żółtej kartki! To podłamało gości, którzy stracili ochotę na grę. Chwilę później gospodarze ustalili wynik spotkania - nieporozumienie Rożka i Plisa wykorzystał napastnik Tęczy i w sytuacji sam na sam pokonał Adamczyka.

Mecz toczył się w szybkim tempie, jednak sędzia popsuł całe widowisko. Pozostaje mieć nadzieję, że w sobotę z Elżbietą MKS Opolanin II wywalczy pierwsze 3pkt w tym sezonie i rozpocznie marsz w górę tabeli.