Najbliższa kolejka 14

Aktualności

Kanonada w Karczmiskach, Wolica na kolanach!

• autor: rezerwyopolaninII, 2012-09-30 21:33

Rezerwy Opolanina pokonały w wyjazdowym meczu zespół Victorii Wolica 13-0 (7-0).
Bramki strzelali: Kania 5, Sak 2, Furdal, A. Baran, Nowak, Turski, Grzywa, Adamczyk (k).

Zespół Opolanina podrażniony walkowerem w spotkaniu z Jaworzanką przyjechał do Karczmisk aby poprawić nastroje w drużynie i przywieźć 3 pkt. Plan nasi zawodnicy zaczęli realizować bardzo szybko, bowiem już w 40 sekundzie spotkania lewą strona urwał się Adaś Nowak, który dośrodkował idealnie na nogę Grześka Turskiego. Chwilę później kolejna akcja gości i ponownie bramka - Majka zagrał prostopadle do Kani, a ten ze spokojem pokonał bramkarza Wolicy. Dwie minuty później skiksował obrońca Wolicy i Kania dołożył kolejne trafienie wykańczając sytuację sam na sam z bramkarzem. Gospodarze próbowali atakować jednak nic im nie wychodziło. Za to jak w transie grali zawodnicy Opolanina - kapitalnie z 25m uderzył Majka, piłka trafiła w poprzeczkę a tam czekał już Kuba Kania, który skompletował hat-tricka. Po tej bramce Opolanin zaczął więcej grać w środku pola, zmuszając gospodarzy do biegania za piłką. po jednym z ataków Wolicy z kontrą wyszli zawodnicy z Opola - Majka zagrał klepkę z Nowakiem, a ten ze stoickim spokojem pokonał broniącego w barwach Victorii Pawła Górkę. W 35 minucie rzut wolny z prawej strony boiska wykonywał Sak i zagrał idealnie na głowę Furdala, który podwyższył wynik na 6-0. Trzy minuty przed końcem Sak zagrał prostopadła piłkę do Turskiego, a ten odegrał do Kani. Kuba nie mógł sie pomylić i ze spokojem umieścił piłkę w siatce.

Do przerwy 7-0.

W przerwie trener Górski dokonał 4 zmian: z boiska zeszli Chruściel, Nowak, Turski i Majka, natomiast na boisku pojawili się Tomek Baran, Adi Baran, Patryk Grzywa i Emil Mazurkiewicz. Już w pierwszej akcji drugiej połowy Opolanin dołożył kolejną bramkę - piłkę w środku pola przejął Adi Baran, zagrał do Grzywy, a ten prostopadle do Saka, który podcinką pokonał bramkarza Victorii. W 50 minucie prawą stroną urwał się Tomek Baran i dośrodkował w pole karne do Adiego, który skutecznie wykończył akcję, podwyższając na 9-0. Dziesiąta bramka wisiała w powietrzu i tak się stało - w 61 minucie Fiuk zagrał do Kani, a ten w znakomity sposób przelobował bramkarza i zdobył swoją 5 bramkę w meczu a 10 dla swojego zespołu. Opolanin nie zwalniał tempa i ciągle nacierał na bramkę Wolicy. Po jednej z akcji mogliśmy się cieszyć z kolejnej bramki: ponownie z prawej strony dośrodkował jeden z zawodników Opolanina a akcję skutecznie wykorzystał Grzywa. W 80 minucie padła kolejna bramka - lewą stroną popędził Rożek, padł w polu karnym powalony przez bramkarza gospodarzy jednak sędzia nie przerwał gry. Piłka wytoczyła się na 18m, a tam czekał już Sak i ładnym technicznym strzałem tuż przy słupku strzelił 12 bramkę. Gdy wydawało się, że więcej bramek nie padnie, w 90 minucie sędzia odgwizdał rzut karny dla gości po faulu na Kubie Fiuku. Do piłki ustawionej na 11m podszedł nasz bramkarz Michał Adamczyk i najpierw jego strzał obronił Górka, jednak sędzia nakazał powtórzenie rzutu karnego, lecz w drugim podejściu już się nie pomylił i strzałem w samo okienko zdobył ostatnią bramkę w tym spotkaniu.

Wynik na pewno cieszy, bowiem w sobotę do Opola przyjeżdza lider - Błękitni Kierz. Czas chyba pokazać, kto rządzi w tej lidze. Szacunek należy się zespołowi z Wolicy, który ani przez chwilę nie zamierzał się bronić w spotkaniu z nami i gdy tylko mogli próbowali budować akcje ofensywne. Mecz odbył się w przyjemnej atmosferze, bez chamstwa, głupich fauli i kartek. Zespołowi z Wolicy życzymy powodzenia w kolejnych meczach, natomiast wszystkich fanów Opolanina zapraszamy na mecz w sobotę o godz. 11 z Błękitnymi Kierz.