• autor: rezerwyopolaninII, 2013-05-02 22:31

MKS Opolanin II Opole Lubelskie przegrał na własnym boisku z LKS Wandalin 1-2.
Bramkę dla naszej drużyny zdobył Kamil Furdal.

Więcej w rozwinięciu.

Od początku spotkania próbował Opolanin, jednak ich ataki zazwyczaj kończyły się na przed 20m bramki strzeżonej przez Majchrowskiego. Sporo piłek zagrywanych do głównie do Rożka kończyło się odgwizdaniem przez sędziego pozycji spalonej. Środkiem gospodarzom też nic nie wychodziło, bo jak w transie grała defensywa Wandalina. Pierwszą groźna sytuację stworzył sobie w/w Rożek, jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem z ostrego kąta posłał piłkę obok słupka. Im bliżej końca pierwszej częśći spotkania tym śmielej atakowali goście - m.in. groźnie z rzutu wolnego z 18m uderzał Gawryszek. W ostatniej minucie pierwszej części gry znakomitą sytuację miał Czapla, jednak jego strzał instyktownie barkiem obronił bramkarz Opolanina - Michał Adamczyk. Do przerwy bez bramek.

Drugą połowę z animuszem rozpoczęli gospodarze, jednak każdy atak nadziewał się na kapitalnie grającą tego dnia defensywę Wandalina. Dopiero w 57 minucie z pozoru niegroźnej sytuacji udało się zdobyc bramkę - Furdal wygrał przebitkę z obrońcą gości i strzałem z ok. 20m zdobył pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Goście jednak nie załamali się i walczyli na maksa swoich możliwości. W liniii ataku pojawił się Gawryszek i nękał defensywę Opolanina. W 60 minucie dobrą sytuację miał Grzywa, jednak nie trafił w piłke po zagraniu Gawryszka. Opolanin nie miał pomysłu na grę, brakowało dokładności, pojawiły się głupie straty.  A Wandalin konsekwentnie dążył do zdobycia bramki i w 86 minucie udało im się to. Komsa zagrał ręką w polu karnym, a bramkę z rzutu karnego zdoby kapitan Wandalina: Gawryszek. Po tej bramce goście poczuli krew i zaczęli śmielej atakować, licząc że uda się jeszcze coś ustrzelić. I w 94 minucie dopięli swego. przy bocznej liniii faulował Wilga i sędzia odgwizdał rzut wolny. Uderzył mocno, piłkę odbił bramkarz Opolanina a do bezpańskiej piłki dopadł Grzegorz Czapla i wpakował ją do siatki. Chwilę potem sędzia zakońćzył spotkanie.

Z taką grą Opolanin II po prostu nie mół wygrać tego meczu. Konsekwentnie grający Wandalin osiągnął swój cel i przerwał zwycięską passę zawodników z Opola. Gratulacje dla nich za to co pokazali, pozostaje mieć nadzieje, że urwą punkty też innym drużynom z czołówki. My natomiast z pokorą skupiamy się na kolejnym meczu z Jaworzanką Rogów, który odbędzie się w niedzielę 5 maja.