Ładowanie...

Aktualności

Stróża wywozi punkt z Opola...

• autor: rezerwyopolaninII, 2014-09-15 20:32

W meczu 5 kolejki klasy A grupy Lublin I Opolanin II Opole Lubelskie zremisował na własnym boisku z LKS-em Stróża 1-1 (0-0). Bramki zdobyli: Jakub Kania (Opolanin) oraz Mateusz Trzciński (Stróża).

W 78' Sak (O) nie wykorzystał rzutu karnego - bramkarz obronił.

Gospodarze zaskoczyli w tym meczu przede wszystkim eksperymentalnym ustawieniem - trener Górski, pomimo osłabienia składu brakiem Furdala, posadził na ławce Saka, Kanię i Grzywę. Szansę od pierwszych minut dostali Ciosek, Baran i Plis.
Pierwsze minuty należały do przyjezdnych, którzy częściej utrzymywali się przy piłce, jednak praktycznie nie stworzyli sobie stuprocentowej sytuacji. Miejscowi z kolei odgrażali się szybkimi kontratakami, ale także nie potrafili zdobyć gola, brakowało dokładności. Stróża największe zagrożenie stwarzała po stałych fragmentach, co nie powinno dziwić, wszak drużyna Opolanina nie miała praktycznie kim straszyć w powietrzu. Pewnie jednak w bramce bronił Michał Adamczyk. Do przerwy 0-0.

Po przerwie obie drużyny postawiły na ofensywę. Szybciej swój cel osiągnęli przyjezdni, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę zdobył Mateusz Trzciński. Opolanin rozdrażniony takim obrotem sprawy dążył do wyrównania - bliski szczęścia był Adi Baran jednak piłka po jego strzale trafiła w słupek. Najlepszą sytuację na zdobycie bramki zmarnował Sak w 78', kiedy to nie wykorzystał rzutu karnego, który wcześniej sam wywalczył. Jednak to nie załamało ambitnej "Bandy Świrów" i w 84' dopięli swego - znakomite podanie od Rafała Górskiego wykorzystał Jakub Kania. Na dwie minuty przed końcem piłkę meczową mieli jeszcze piłkarze ze Stróży, jednak napastnik przyjezdnych źle uderzył głową i piłka minęła bramkę. Do końca wynik nie uległ zmianie i mecz zakończył się podziałem punktów.

Za tydzień nasz zespół zagra kolejne spotkanie z cyklu "ciężkich" - przeciwnikiem będzie mocna drużyna LKS-u Kowalin. Serdecznie zapraszamy wszystkich na to spotkanie!