MKS Opolanin II Opole Lubelskie - strona nieoficjalna

MKS Opolanin II Opole Lubelskie 2:4 Tęcza Kraśnik
2014-11-09, 13:00:00

oceny zawodników »

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Dzierzkowice wywożą 3pkt z Opola!

• autor: rezerwyopolaninII, 2014-10-12 14:52

MKS Opolanin II - ULKS Dzierzkowice 1-2 (1-1).
Bramkę dla naszego zespołu zdobył Sak, w 1' spotkania. Goście wyrównali minutę przed przerwą, a zwycięską bramkę zdobyli 5 minut przed końcem, grając w dziesiątkę.

Gospodarze bardzo chcieli wygrać to spotkanie i przerwać fatalną serię 5 spotkań bez zwycięstwa. Swoje ambicje pokazali dosyć szybko - już w 1' piłkę w środku pola przechwycił Furdal, dograł do Cięszczyka a ten prostopadłym podaniem uruchomił Saka, który znalazł się sam na sam z bramkarzem. Kapitan Opolanina ze stoickim spokojem strzelił obok bramkarza i piłka zatrzepotała w siatce! Na taki początek liczyli miejscowi i bardzo szybko chcieli pójść za ciosem i zdobyć kolejne bramki. I mogło im się to udać jednak w kapitalnej sytuacji przestrzelił Kacper Górski. Kilka chwil później kolejną dobrą akcję mieli miejscowi, ale Konrad Jurak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału.

Goście odgryzali się tylko kontratakami, które jednak nie przynosiły rezultatu - znakomicie spisywali się defensorzy Opolanina. W 30' przed znakomitą sytuacją stanął Cięszczyk, który znalazł się sam przed bramkarzem Dzierzkowic. Niestety piłka po jego strzale została wybita z linii bramkowej. Kilka chwil później z 20m uderzał Sak - minimalnie obok bramki.

Opolanin grał jak natchniony, ale brakowało wykończenia. Przy lepszej skuteczności goście nie mieliby nic do powiedzenia. W 40' doszło do kontrowersyjnej sytuacji - w polu karnym przyjezdnych faulowany był Sak, ale gwizdek sędziego milczał. Karny był ewidentny, kapitan miejscowych został podcięty przez stopera gości.

Gdy wszyscy wyczekiwali zakońćzenia pierwszej połowy, Dzierzkowice wyrównały. Zaczęło się od beznadziejnej postawy w obronie Bakalarza i Gasińskiego, którzy przyglądali się jak zawodnik rywali biegnie z piłką obok nich. Udało mu się wywalczyć rzut rożny, po którym Adamczyk skapitulował. Błąd w kryciu popełnił Krystian Plis i goście zdobyli bramkę do szatni.

Po przerwie odważniej atakowali gracze Dzierzkowic. Opolanin nie potrafił praktycznie przedostać się pod pole karne rywali, a jeśli już to się udało to fatalne decyzje podejmowali gracze Górskiego. Bardzo dużo miejsca w środku pola mieli przyjezdni, głównie dlatego że zbyt wysoko grał Kacper Górski, zostawiając lukę w swojej strefie boiska. W bramce Opolanina pewnie bronił Adamczyk, co chwilę zażegnując niebezpieczeństwo spod swojej bramki. Pierwszy groźny strzał w II połowie gospodarze oddali dopiero w 65', kiedy to po podaniu Barana kąśliwie przy słupku uderzał Sak. Bramkarz wyciągnął się jak struna i sparował piłkę na rzut rożny. Kilka chwil później ponownie próbował Sak po dośrodkowaniu Cięszczyka i ponownie w roli głównej wystąpił bramkarz gości popisujac się kapitalną interwencją. W 70' drugą żółtą kartkę obejrzał zawodnik Dzierzkowic i Opolanin grał z przewagą jednego gracza. Ale niestety nawet to nie pomogło w odniesieniu zwycięstwa - w 86' nie prostopadłe podanie ze środkowej strefy boiska otrzymał Kargulewicz, minął Adamczyka i umieścił piłkę w siatce zapewniając swojej drużynie 3 pkt.

Gratulujemy zwycięzcom.

A co do naszego zespołu? Szkoda wysiłku tych, którzy pojawili się na meczu. Co prawda nie wszyscy dali z siebie maksimum możliwości, a niestety w tej lidze trzeba ciężko pracować przez 90 minut. Widoczny był brak Bąski i Grzywy, którzy jednak potrafią wziąć ciężar gry na siebie. Niestety dostajemy kolejną lekcję, żeby być skoncentrowanym do samego końca.

Za tydzień kolejne spotkanie - na wyjeździe z Sygnałem Chodel. Zapraszamy.

autor: ~opolak 2014-10-19 18:16:51

avatar chyba czas najwyzszy rozwiazac te kopanine zeby 11 ludzi na meczu nie bylo Chodel sie caly smieje to nie B klasa patalachy

autor: ~hi hi 2014-10-19 18:18:05

avatar dokladnie ze tak wiecej kopaczy po wsiach zbierajcie