MKS Opolanin II Opole Lubelskie - strona nieoficjalna

MKS Opolanin II Opole Lubelskie 2:4 Tęcza Kraśnik
2014-11-09, 13:00:00

oceny zawodników »

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Przełamanie w Popkowicach!

• autor: rezerwyopolaninII, 2014-11-03 09:54

Ruch Popkowice - MKS Opolanin II 1-6 (1-1)!

Bramki: Dudek 1' - Kania 33',49',78', Sak 60', Cięszczyk 72', K. Górski 89'
W 10' minucie Patryk Grzywa nie wykorzystał rzutu karnego, bramkarz obronił. Gospodarze kończyli mecz w 10, czerwoną kartkę otrzymał Banach.

Miejscowi rozpoczęli spotkanie z impetem - w 30 sekundzie z 16m uderzał Dudek a jego strzał kapitalnie wybronił Michał Adamczyk, wybijając piłkę na rzut rożny. I właśnie po tym rzucie rożnym padła pierwsza bramka - błąd Saka wykorzystał wspomniany Dudek, który strzałem z 5m pokonał Adamczyka.

Stracona bramka podrażniła gości, którzy ruszyli do ataku. I w 10' mogli wyrównać stan spotkania - faulowany w polu karnym Ruchu był Sak i sędzia odgwizdał rzut karny. Do piłki podszedł Patryk Grzywa, jednak bramkarz wyczuł jego intencje i obronił. Dobitka Kacpra Górskiego okazała się nieskuteczna.

W 20' kontuzji nabawił się Adrian Baran i konieczna była zmiana - na murawie zameldował się Jakub Kania. I to właśnie on chwilę po wejściu na boisku postraszył bramkarza strzelając w poprzeczkę, a kilka chwil później zdobył wyrównującą bramkę. Goście złapali wiatr w żagle, jednak brakowało wykończenia. Gospodarze również atakowali, jednak ich akcje skutecznie rozbijała defensywa Opolanina, z Bartkiem Komsą na czele. Do przerwy 1-1.

Po przerwie od mocnego uderzenia rozpoczęli przyjezdni - prawa strona szarpnął Bakalarz, dograł do Saka, a ten zagrał do wbiegającego Kani, który na raty pokonał bramkarza Popkowic. Zaskoczeni takim obrotem sprawy zawodnicy Ruchu dążyli do wyrównania, jednak brakowało dokładności w ich zagraniach w okolicy pola karnego Opolanina. A goście czekali na swoje okazje i w 60' po raz kolejny zdobyli bramkę - kapitalną akcję przeprowadził duet Sak-Kania, którzy rozklepali obronę Ruchu jak za starych dobrych czasów. Sak zagrał z powietrza do Kani, który w taki sam sposób z pominięciem linii obrony odegrał do kapitana Opolanina, a ten technicznym strzałem zdobył 3 bramkę dla swojej drużyny. Miejscowi byli w szoku, kompletnie zaskoczyła ich dobra gra młodych zawodników z Opola.

Kolejna bramka padła w 72' - indywidualną akcją popisał się Cięszczyk, ośmieszając obrońcę Ruchu i pewnym strzałem w krótki róg podwyższył wynik spotkania. Gospodarze wyczekiwali z utęsknieniem na koniec spotkania, a Opolanin grał jak w transie. Znakomite sytuacje do strzelenia kolejnych bramek mieli jeszcze Sak (strzał w słupek) oraz Fliszkiewicz (bramkarz obronił jego strzał). Piłkę do siatki udało się skierować po raz kolejny Jakubowi Kani, który najprzytomniej zachował się w polu karnym i umieścił piłkę tuż przy słupku, tym samym zdobywając "hat-tricka".

Gospodarzy dobił w 89' Kacper Górski, który wykończył podanie Bakalarza. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie.

Podsumowując - to był Opolanin, jakiego pamiętamy z ubiegłego sezonu. Grający przyjemną dla oka, a przede wszystkim skuteczną piłkę. Cieszy powrót do drużyny JK9, który pokazał swoją wartość. Należy pochwalić także Komsę, który był najlepszym zawodnikiem Opolanina w tym spotkaniu. Praktycznie każdy z zawodników dał z siebie to co najlepsze. Miejmy nadzieję, że w kolejnym meczu będzie podobnie.

Już teraz zapraszamy na ostatni w tej rundzie mecz ligowy - w sobotę do Opola zawita Tęcza Kraśnik.

autor: ~Popkowice 2014-11-03 12:50:28

avatar Dzięki za mecz. Pokazaliście jak powinna wyglądać gra w piłkę i wolę walki. Pozdrawiam i życzę powodzenia

autor: ~opolanin 2014-11-03 16:31:14

avatar zależało nam żeby wygrać, bo od 7 spotkań nie potrafiliśmy tego zrobić ;) stracona bramka na początku meczu dała nam takiego kopniaka że aż szok ;] szkoda że runda się już kończy...